Translator

Słownik

Angielski

Witamy w serwisie ELTT! Poradnik dla Klienta

Poradnik dla klienta

 

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez klienta jest: "Ile Pani / Pan bierze za stronę / godzinę?" Kwestie finansowe są naturalnie ważne dla każdego, ale nie najważniejsze. Można kupić coś taniej, ale tak to już na świecie jest, że najlepsi fachowcy są drożsi.
Klient powinien przede wszystkim pytać tłumacza o doświadczenie w danej branży. Ważnym jest aby przekazać tłumaczowi wszelkie pokrewne materiały (np.: wcześniejsze tłumaczenia, literaturę fachową w docelowym języku, adresy stron internetowych ze stosowaną terminologią, kontakty do specjalistów w danej dziedzinie).

Doświadczenie profesjonalnego tłumacza zawsze nadrabia brak wiedzy fachowej, ale najlepsze tłumaczenia są z reguły wynikiem dobrej współpracy między klientem a tłumaczem.

 

O czym trzeba wiedzieć zamawiając tłumaczenie pisemne


Największym problemem są zawsze terminy. Z reguły, klienci pracują nad tekstem do ostatniej minuty, zmieniając i udoskonalając go bez końca, by wreszcie przesłać go tłumaczowi z uwagą - "pilne". Również z reguły, tekst taki będzie droższy ale i gorszy. Tłumacz powinno zawsze odłożyć przetłumaczony tekst a po jednym dniu czy też paru dniach przerwy spokojnie go ponownie przeczytać. Proces powinien także uwzględnić czas dla korektora. Naturalnie nie wszystkie teksty wymagają takiej staranności. Warto jednak pamiętać, że przy bardzo napiętych terminach jakość zazwyczaj pada pierwszą ofiarą.

Tłumacze zazwyczaj tłumaczą w wielu różnych dziedzinach. Bardziej doświadczeni tłumacze wiedzą, w jakich obszarach poruszają się najswobodniej i starają się pracować tylko w swojej specjalizacji. Nawet oni jednak nigdy nie są naprawdę fachowcami w danej dziedzinie, więc zawsze powinni liczyć na pomoc klienta przy rozszyfrowaniu jakiegoś mało zrozumiałego dla laika terminu.

 

Zapraszamy do współpracy!

 

(1kB)

Tłumaczenia ELTT

Tumaczenia ELTT to wysokiej jakości przekłady tekstów z różnych dziedzin takich jak tłumaczenia specjalistyczne, przekłady literatury, tłumaczenia stron internetowych i inne.

Zespół tłumaczy ELTT to wysoko wykwalifikowana polsko-amerykańska kadra specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

 

 

Imagewysoką jakość tłumaczonych przez nas tekstów,

Imagewierny przekład pod względem merytorycznym i stylistycznym,

Imageweryfikację tłumaczeń przez "Native Speakers of English" terminowość,

Imagekonkurencyjne ceny i rabaty dla stałych klientów. ,